Regulamin sklepu internetowego www.hortpress.com

1. Sklep internetowy – www.hortpress.com – jest prowadzony przez VIRIDIA AB Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Meander 23, spółką zarejestrowana przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem: 0000790928, Regon: 383637769, NIP: 951-24-85-985, zwaną w dalszej część regulaminu Viridia.

2. Viridia prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są składane za pośrednictwem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem: www.hortpress.com.

3. Do zamówień wystawiamy paragony fiskalne. Faktury VAT wystawiamy jedynie wtedy, gdy Zamawiający wpisał w zamówieniu numer NIP oraz pełne dane adresowe lub wyraźnie poprosił o wystawienie faktury VAT w uwagach do zamówienia.

4. Zamawiający może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub je wycofać w całości do momentu jego wysłania. Jest to możliwe drogą elektroniczną na adres: zamowienia@viridia.pl. W wypadku braku części lub całości zamówionego towaru w magazynie, Zamawiający jest o tym niezwłocznie informowany osobnym e-mailem i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowo, w całości po dodrukowaniu brakujących pozycji, anulowanie zamówienia).

5. Wszystkie ceny w sklepie www.hortpress.com są podane w złotych polskich i zawierają podatek VAT (ceny brutto). Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Viridia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie oraz wycofywania produktów z oferty w wybranym przez siebie momencie.

6. Przy realizacji zamówienia zamawiający wybiera jedną z poniższych form płatności:
pobranie – płatność następuje u kuriera w chwili odbioru przesyłki,
przedpłata – przelew tradycyjny, przelew online, karta kredytowa (płatności realizowane przez serwis Przelewy24).

7. Koszty przesyłki (transportu)
Wszystkie przesyłki wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD (za pobraniem lub przedpłata). Koszt przesyłki wynosi:
przy zamówieniach od 0 do 299,99 zł brutto – koszt przesyłki 20 zł brutto;
przy zamówieniach pow. 300 zł brutto – koszt przesyłki 0 zł;

8. Wszystkie zamówienia realizujemy najpóźniej następnego dnia roboczego po otrzymaniu zamówienia lub zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym.

9. Przesyłki kurierskie są doręczane w terminie zazwyczaj od 1 do 2 dni roboczych.

10. Składając zamówienie Zamawiający akceptuje warunki określone w niniejszym regulaminie.

11. Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 roku „O prawach konsumenta” Zamawiający może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie internetowym www.hortpress.com bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odesłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą lub paragonem fiskalnym. W ciągu 5 dni roboczych od otrzymania zwrotu (lub przesłania dowodu jego nadania) Viridia zwróci kwotę, którą zapłacił Zamawiający (koszt towaru + dostawy). Koszt zwrotu towaru nie podlega zwrotowi.

12. Reklamacje. W wypadku gdy zamówione towar posiadają wady, prosimy o kontakt e-mailowy (zamowienia@viridia.pl) lub telefoniczny (tel. 696 031 512) w celu złożenia reklamacji. Reklamacje są rozpatrywane w ciągu dwóch dni roboczych.

13. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

14. Jeżeli przy złożeniu zamówienia klient wyraził zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych, Viridia gwarantuje, że będą one używane jedynie w celach marketingowych Viridia Sp. z o.o. i nie będą przekazywane innym podmiotom. W razie braku zgody na przetwarzanie danych osobowych, zostaną one wykorzystane jedynie do wystawienia faktury VAT oraz przesłania zamówienia.